ŽENY 1. a 2. místo, MUŽI dvě 9. místa = poslední soutěž sezóny = HURBANOVO na Slovensku

přidáno: 29. 9. 2013 12:27, autor: Alois Minář   [ aktualizováno 29. 9. 2013 12:58 ]
O víkendu 28. - 29. září jsme vyrazili na mezinárodní soutěž na Slovensko. Soutěže, které se zúčastnilo na 30 družstev ze Slovenska a Maďarska, se konala v Hurbanově. Byli jsme vřele přivítáni primátorkou města a naši tamní přátelé se o nás velice dobře postarali. Skvělé ubytování, pěkné prostředí, kvalitní soutěž, příjemné večerní posezení v místní hasičské zbrojnici, počasí se vydařilo a nejen za to vše ještě jednou HURBANOVSKÝM VŘELÝ DÍK.
S rozdílný ambicemi (v hlavách jednotlivých soutěžáků) jsme se vydali na cestu dlouhou téměř 600 kilometrů. Cesta jistě nebyla marná, užili jsme spoustu srandy, nasbírali zkušenosti a ani naše  jednotlivé výkony nebyly k zahození.
A nyní již k vlastní soutěži.
Úvodem je nutno konstatovat, že jsme mimo jiné  poprvé viděli naživo požární útok za 14 vteřin.
Soutěžilo ve dvou kategoriích SPORT (upravený stroj a hadice) a KLASIKA (sériový stroj s klasickými hadicemi). V obou kategoriích byl pouze jeden pokus.
Naše ženy v kategorii SPORT nezaváhaly a skvělým časem (25,47 vteřiny) získaly zaslouženě 1. místo. V kategorii KLASIKA došlo ke dvěma drobným chybičkám, ale přesto ženy vybojovaly krásné 2. místo.
Naši muži již tak úspěšní nebyli,  v obou kategoriích 9. místo, což ovšem na druhou stránku, vzhledem ke konkurenci, která se na soutěži sešla, není zdaleka špatný výsledek a nebýt několika drobných chyb jako například spadlý košík (BRUM, BRUM), dvakrát ztracená proudnice, utržená páčka od plynu na stroji (dosažený čas na prvním  proudu 18:28 a druhém 36:61 vteřiny), mohl být výsledek jistě ještě lepší.
Všem účastníkům blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci našeho spolku.