Činnost SDH‎ > ‎

Titulem "Zasloužilý hasič" byl poprvé dekorován dobrovolný hasič ze Žlutic

přidáno: 7. 11. 2011 0:09, autor: Alois Minář   [ aktualizováno 9. 11. 2011 12:28 ]

V pátek dne 4.listopadu byl poprvé předán titul "Zasloužilý hasič" do Žlutic, jmenovitě Františku Starému. Tento slavnostní akt proběhl v Přibyslavi, kam se výše jmenovaný vydal společně se starostou naší organizace Jaroslavem Kolihou.

Pan František Starý je členem naší organizace od roku 1964. Od počátku patřil mezi aktivní členy svou činností, ale neméně pak také svým zodpovědným přístupem.
Po absolvování potřebných školení se stal také členem zásahové jednotky. Do výboru organizace byl zvolen v roce 1970, kde pracoval a pracuje dodnes v různých funkcích.V roce 1977 stál u vzniku mezinárodní spolupráce s dobrovolnými hasiči z německého Vieselbachu. Tato spolupráce trvá dodnes nejen prostřednictvím již třetí generace naší organizace.V letech 1989 – 2005 pracoval jako velitel zásahové jednotky, která je od roku 2000 zařazena do kategorie JPOII.
Dále se zasadil o výrobu nového praporu naší organizace, který byl dokončen a slavnostně vysvěcen v roce 1996.

Františku, jsme na tebe náležitě pyšni a věříme, že v organizaci budeš ještě nadále platným členem .....