Činnost SDH‎ > ‎

Setkání u příležitosti 36. výročí spolupráce SDH Žlutice a FF Vieselbach, je již minulostí ...

přidáno: 22. 9. 2013 12:30, autor: Alois Minář   [ aktualizováno 22. 9. 2013 12:35 ]
O víkendu 20.-22. září proběhlo ve Žluticích víkendové setkání s našimi přáteli z něměckého Vieselbachu. Tato spolupráce trvá již celých 36 roků. V pátek jsme připravili večerní návštěvu žlutického sklepení spojenou s malým kvízem o České republice. V sobotu jsme uskutečnili společný výlet do Karlových Varů, prošli se po kolonádě, vyjeli lanovkou na "Dianu" a navštívili tamní profesionální hasičskou stanici. Odpoledne jsme pak vyrazili na žlutickou přehradu, večer se mládežníci z Německa seznamovali s pravidly nedělní soutěže a dospěláci poseděli v hasičské zbrojnici , kde mimo jiné zavzpomínali na historii vzájemné spolupráce.
V neděli proběhla soutěž (více v sekci činnost MH) a v odpoledních hodinách jsme se opět rozloučili s přesvědčením, že toto setkání nebylo jistě poslední.