Kroužek 6. ledna proběhne formou Tříkrálové sbírky

přidáno: 3. 1. 2016 6:04, autor: Václav Slavík
Mladí hasiči se pokusí letos poprvé zapojit do celostátní Tříkrálové sbírky 2016.

Ve středu 6. ledna 2016 se sejdeme ve 14.00 před kostelem sv. Petra a Pavla ve Žluticích. V kostele proběhne krátké požehnání koledníkům a pak se jednotlivé skupinky vydají po městě s kasičkami. Sbírka bude probíhat přibližně do 19.00. Je nutné se teple obléknout a připravit si jednoduchý oblek (bílý pláštík přes bundu - může být vyrobeno rozstřižením z XXL bílého trička a dále papírovou královskou korunu, která se ti vejde přes čepici; každá skupinka bude potřebovat malý košík a také by mohla mít papírovou betlémskou hvězdu na tyčce; foto pro inspiraci ZDE.) Všichni koledníci musejí umět slova koledy My tři králové - text pod článkem).

Ke sbírce svolávám organizační schůzku v pondělí 4. ledna 2016 od 16.00 do školního klubu. Přijďte všichni, kteří chcete koledovat nebo pomoci s dohledem nad skupinkami. Budete vítáni!

My tři králové jdeme k vám,
štěstí, zdraví vinšujem vám.

Štěstí, zdraví, dlouhá léta,
my jsme k vám přišli z daleka.

Z daleka je cesta naše,
do Betléma mysl naše.

Co ty, černej, stojíš vzadu,
vystrkuješ na nás bradu?